6 października 2023

Który młynek do kawy jest dla Ciebie najlepszy? Poradnik ekspertów COLOURS OF COFFEE

Wybór odpowiedniego młynka do kawy może być trudnym zadaniem dla wielu osób. Wiele czynników, takich jak budżet, preferowany sposób parzenia czy design urządzenia, wpływa na decyzję o zakupie konkretnego produktu. Dlatego też warto skorzystać z porad ekspertów COLOURS OFF COFFEE, aby dokonać mądrego wyboru.
6 października 2023

Klucz do sukcesu w świecie kawy – kurs baristy

Kawa to napój, który dla wielu osób jest nieodłącznym elementem codzienności. Niektórzy lubią ją rano, aby rozpocząć dzień, inni cenią sobie jej smak i aromat w ciągu dnia, a jeszcze inni wybierają ją jako element spotkań towarzyskich. Dlatego też nie jest zaskoczeniem, że branża kawowa rozwija się w zastraszającym tempie, a osoby z wykształceniem baristy są bardzo poszukiwane w gastronomii.
6 października 2023

Zarządzanie napięciem w pracy baristy – jak efektywnie radzić sobie z presją?

Barista to nie tylko osoba, która przygotowuje kawę. To przede wszystkim specjalista, który musi sprostać wymaganiom Klientów, utrzymywać kontakt z ludźmi i zarządzać swoim miejscem pracy. Wszystkie te zadania mogą być źródłem presji i stresu dla baristy. Dlatego też, umiejętne radzenie sobie ze stresem jest niezbędnym elementem w zawodzie baristy. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki i techniki, które pomogą zarządzać stresem w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.