O nas

Kurs-baristy

Kim jesteśmy?

Colours of Coffee to jedyna w Polsce autorska Szkoła Baristów, prowadząca szkolenia grupowe i indywidualne z zakresu sztuki perfekcyjnego przygotowywania kawy. Na rynku kawowym działamy od 2009 roku. Kawą pasjonujemy się od lat, a na rynku kawowym istniejemy niemal od początku jego tworzenia w Polsce. Wciąż doskonalimy wiedzę, współpracujemy z palarniami kawy oraz uczestniczymy w zawodach baristów by przekazywać rzetelną oraz obiektywną wiedzę każdemu kursantowi. Realizujemy projekty unijne podnoszące kwalifikacje zarówno nauczycieli w zakresie dalszych szkoleń, jak i przygotowujemy uczniów do pracy baristy.

Poznaj nasz zespół!

IMG_8301

Marcin Michalik  Ojciec Założyciel, a przy okazji Mistrz Polski Latte Art
introduction barista skills brewing

Sprawca całego kolorowego zamieszania, zwany też Mlecznym Imperatorem. Kreatywność, doza przypadku w zawodowej karierze oraz zapał do pracy dały mu tytuł Mistrza Polski Latte Art oraz Vice Mistrza Polski Baristów! Kawa to jego życiowa pasja i jak mówią – wiele dobrego zdziałał w kawowym świecie! Oprócz kawy kocha postacie Marvela, jazdę na rowerze oraz rysowanie…nie tylko na kawie! Pije mnóstwo czarnej kawy ale dobry flacik również musi się pojawić

 

LatteZaso?b 4

Marcin Michalik Mistrz Polski Latte Art

Ojciec założyciel i sprawca całego kolorowego zamieszania. Kreatywność, doza przypadku w zawodowej karierze oraz zapał do pracy dały mu tytuł Mistrza Polski Latte Art oraz Vice Mistrza Polski Baristów! Kawa to jego życiowa pasja i jak mówią – wiele dobrego zdziałał w kawowym świecie! Oprócz kawy kocha postacie Marvela, jazdę na rowerze oraz rysowanie…nie tylko na kawie! Pije mnóstwo czarnej kawy ale dobry flacik również musi się pojawić

 

targi-eventy-bar-kawowy-promocja-reklama-marketing-colours-of-coffee (1)z

Iza Szefowa i matka baristów

Jeśli coś się zmieniło, poprawiło, zalśniło w wizualnej kwestii to wiedz że była tu nasza Iza ? specjalistka od designu i wszelkich aspektów związanych z estetyką – od wyglądu baristów po wygląd naszych barów, grafik czy zestawów kawowych. Baristka, Szefowa i Matka wszystkich kolorowych Baristów ? miłośniczka smacznej Kenii wyłącznie z rynku Specialty Coffee choć uwaga – może zaskoczyć każdego przygotowując pysznego flacika

 

Karolina malinowska

Malina Manager The Barista i Nadworny Kolorowy Grafik

Dzień zaczyna od flat white’a na owsianym, a kończę na hip trustach (chyba ze ma weekend, to na kieliszku ukochanego wina) Matka 3 kotów, uzależniona od komiksów, sportu i tatuaży.
Potrzebuje czasem mapy w przejściach podziemnych i na skrzyżowaniach. Wiadomości od Maliny bez emotek? Fejk! Ktoś na bank się podszywa. Tak samo jak dzielenie się chipsami. Nie dzieli sie. N I G D Y.

Anna kleszcz

Ania Szefowa Miłości i najlepszy kolorowy fotograf

Mówi, że od zawsze w  jej domu gościła kawa a dobry przelew był podstawą rodzinnych spotkań. Nie było innej możliwości niż trafienie do Kolorowych, gdzie miłość do kawy łączy z miłością do podróżowania.
Z każdej wycieczki przywozi nowe doświadczenia oraz pyszne ziarenka. O kawie może rozmawiać bez przerwy. Tak samo jak strzelać foty, które wychodzą jak złoto.

Emil Przybysz

Emil Master of Chemex

Swoja przygodę z kawą zaczął na naszym kursie baristy i od tamtego dnia zaczął parzyć kawę tak intensywnie, że okrzyknęli go “najlepiej parzącym Chemexa”! Człowiek od zadań specjalnych, a piłka nożna to jego trzecie (po Chemexie!) imię 🙂

Nie mogło być inaczej i został naszym Head Baristą 🙂

 

294436406_7647994355271862_4328716181065217831_n

Alicja Magik SM  i ogarniacz ofertowego chaosu

Już od najmłodszych lat kochała zapach i smak kawy. Postanowiła więc połączyć hobby z pracą. Stało się ? dołączyła do naszej ekipy Colours of Coffee. Wciąż rozwija swoje umiejętności i pasję do kawy. Oprócz tego bardzo lubi podróżować i uczyć się języków obcych. W wolnych chwilach relaksuje się przy netfliksie i planszówkach, w które gra z przyjaciółmi. Zawsze mogą liczyć u niej na porządną dawkę kofeiny!

 

268745450_1071941886681963_8392696815963335172_n

Andżelika Head Baristka 

Jej ulubiony napój to oczywiście kawa! W świecie kawowym od 9 lat, więc można nazwać ją weteranką gastronomii! W Warszawie stawiała swoje pierwsze kroki w znanych sieciówkach aż po obsługę w najlepszych 5 gwiazdkowych restauracjach ? odnajduje się wszędzie dlatego, że jej praca to  pasja. Specjalistka eventowa, która na swoim koncie ma ich ? oho chyba ze 100! Przez lata łączyła podróżowanie z pracą.

Dodatkowo kocha zwierzęta i w przyszłości marzy jej się własna firma.

297950143_1278127352928900_4635833581842315841_n

Liudmyla  Baristka i video montażystka 

Z ogromnym entuzjazmem wkroczyła w życie jednej z naszych kawiarni- Miłość Praga. Świetnie parzy kawę, gotuje, piecze ciasta i pomaga prowadzić nasze sociale. Jednym słowem dziewczyna wielu talentów!

Prywatnie interesuje się modą i fotografią, co wykorzystuje podczas pracy w Colours of Coffee.

273611687_996978300922187_1516447399850309431_n

Szymon Barista i opiekun roślinek

Dzięki nam zaczął swoją baristyczną przygodę. Zadbał nie tylko o gości naszej kawiarni, ale również o wszystkie roślinki w lokalu, bowiem pracował też jako ogrodnik.

Człowiek orkiestra i to dosłownie, ponieważ prywatnie gra na wielu instrumentach.