Blog

Kurs baristy – na jaki się wybrać?

Trafiłeś do nas więc zapewne zastanawiasz się nad wzięciem udziału w kursach lub szkoleniach związanych z pracą baristy. Mamy dość obszerną ofertę dostosowaną do każdego a szkolenia są pokategoryzowane ze względu na poziom zaawansowania oraz tematykę w nich zawartą. Przed wyborem kursu lub szkolenia zalecamy abyś odpowiedział sobie na jedno zasadnicze pytanie: Gdzie i w jaki sposób będziesz korzystać ze zdobytej wiedzy – w domowym zaciszu, czy stojąc za kawiarnianym barem. A może temat kawy potrzebny jest Ci do projektu zupełnie nie związanego bezpośrednio z czarnym naparem – potrzebujesz wiedzy i świadomości aby ją zaimplementować do swoich własnych zastosowań?
Dlaczego to takie istotne?
Na kursach dla home baristów, dowiesz się jak poprawnie przygotować espresso i spieniać mleko na ekspresach przystosowanych do domowego użytku, które zdecydowanie różnią się mocą od tych przeznaczonych do pracy na pełnych obrotach w kawiarnianej rzeczywistości. Poznasz podstawowe tajniki latte art więc na każdej kawie będziesz mógł zaserwować serduszko (a wiemy doskonale,że ten wzór działa zawsze i na każdego) a sąsiada, który tego nie potrafi przyprawisz o szybszy oddech i nutę zazdrości.
Jeżeli zdobyte umiejętności będziesz wykorzystywał na co dzień, pracując za barem nauczymy Cię na czym polega zawód baristy. Oprócz umiejętności przygotowania kawy wytłumaczymy, że profesjonalizm w tej branży to nie tylko latte arty z 5 elementów ale ogromna dbałość o gości i współpracowników, o higienę pracy, codziennie czyszczenie sprzętów, pilnowanie jakości serwowanych produktów każdego dnia i myślenie z wyprzedzeniem o wielu aspektach, z których możesz nawet nie zdawać sobie sprawy. Dowiesz się co sprawia, że jesteś baristą idealnym, a nie jednym z wielu.
Teraz pora określić poziom zaawansowania, żeby móc w pełni skorzystać z naszej oferty i poszerzyć swoją wiedzę. Oferujemy moduły dla osób zaintrygowanych samym espresso i kawami mlecznymi, alternatywami kawowymi, pełnymi modułami łączącymi różne sposoby przygotowywania kawy oraz naszymi autorskimi szkoleniami dla head baristów, które sprawią, że będziesz gotów objąć kierownicze stanowisko w kawiarni. Po nim opracowywanie kawowych receptur i szkolenie innych pracowników nie będzie dla Ciebie żadnym problemem.
Ciężko jest Ci określić poziom swojego zaawansowania albo najlepszy dla Ciebie moduł szkolenia? Nic straconego! Zachęcamy do kontaktu z nami – pomożemy dobrać szkolenia bądź kurs bezpośrednio pod Twoje potrzeby!