COFFEE SKILLS PROGRAM - SCA

COFFEE SKILLS PROGRAM

COFFEE SKILLS PROGRAMME to najważniejszy program edukacyjny na rynku kawy stworzony przez europejski oraz amerykański oddział SPECIALTY COFFEE ASSOCIATION. Nasi trenerzy prowadzą zarówno kursy oraz egzaminy, które umożliwiają zdobycie prestiżowej certyfikacji uznawanej na całym świecie. Wszystkie moduły kursów zostały podzielone na trzy poziomy zaawansowania - foundation, intermediate i professional. Nasza Szkoła Baristów pozwala Ci na zdobycie pełnej certyfikacji z modułu BARISTA SKILLS, BREWING SKILLS oraz SENSORY SKILLS

Moduł Barista Skills

Poznaj praktyczne umiejętności niezbędne przy pracy z ekspresem ciśnieniowym - ustawienie młynka, techniki spieniania mleka i latte art, organizacja miejsca pracy, obsługa klienta oraz podstawy sprzedaży w praktyce.

Moduł Brewing

Poznaj inne techniki parzenia kawy oraz czynniki wpływające na zmienne w smaku. Moduł Brewing pozwoli Ci poznać standardy w parzeniu kawy, jej stężeniu oraz ekstrakcji, a także pomoże zrozumieć istotę i dokładność mielenia ziarna. 

Moduł Sensory Skills

Dowiedz się jak oceniać smaki i aromaty w kawie w prosty i praktyczny sposób. Sensory skills to zajęcia skupiające się na rozwinięciu umiejętności prawidłowej oceny sensorycznej charakterystycznej dla odmian i gatunków kawowca.

Moduł Latte Art Skills

Opanuj jedną z najbardziej wymagających dziedzin pracy baristy. Latte Art Skills to kurs skupiający swoją uwagę na produktach dodatkowych do kawy. Dowiedz się najważniejszych informacji na temat mleka oraz możliwości jakie nam daje. Poznaj tajniki rysowania na kawie i podnieś swoje umiejętności ucząc się od naszych wykwalifikowanych trenerów

Kontakt